Braňo Holiček

Braňo Holiček

Studoval herectví na Pražské konzervatoři a režii na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Jako režisér se zabývá především autorskou tvorbou; ve většině případů je společně s inscenační koncepcí zároveň autorem textu.

CO MĚ NAPADNE PRVNÍ, KDYŽ SE ŘEKNE ČINOHERNÍ KLUB? ONDŘEJ VETCHÝ. JÁ VÍM, ŽE TO JE TROCHU LEGRAČNÍ ODPOVĚĎ. ALE JÁ JSEM S ONDŘEJEM HRÁL VE SVÝCH 11 LETECH VE FILMU. A ON BYL PRVNÍ, KDO MĚ DO ČK VZAL. A NEJDŘÍV DO ZÁKULISÍ. TEDY PARADOXNĚ JSEM ZNAL NEJDŘÍV PÁNSKOU ŠATNU A AŽ PO NĚJAKÉ DOBĚ JSEM POZNAL REPERTOÁR.

 

nejbližsí termíny představení

Danny Robins: 2:22 – DUCHAŘSKÝ PŘÍBĚH

25. 5. so 19:30

Danny Robins
2:22 – DUCHAŘSKÝ PŘÍBĚH

"Věříš mi?" Vztahový thriller.

režie Braňo Holiček

Marius von Mayenburg: OŠKLIVEC

4. 6. út 19:30

Marius von Mayenburg
OŠKLIVEC

"Celý život jsem od svého obličeje nic nežádal. S tím je konec." Satirická komedie.

režie Braňo Holiček

22. ročník GRAND Festival smíchu – vyhlášení cen

22. ročník GRAND Festival smíchu – vyhlášení cen

Ve středu 4. května byly ve Východočeském divadle Pardubice vyhlášeny výsledky 22. ročníku GRAND Festivalu smíchu – prestižní přehlídky nejlepších komedií, které v předešlé sezóně vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. A my byli oceněni hned ve čtyřech kategoriích!
více
Zkouška OŠKLIVEC – 23. 3. 2021

Zkouška OŠKLIVEC – 23. 3. 2021

Zkoušení hry Mariuse von Mayenburga OŠKLIVEC se blíží ke konci. režie / Braňo Holiček Lette / Vojtěch Kotek Karlmann / Václav Šanda Fanny / Marta Dancingerová Scheffler / Martin Finger   Premiéra inscenace proběhne, až to bude možné.
více
Zkoušíme – OŠKLIVEC

Zkoušíme – OŠKLIVEC

V pondělí 1. února proběhla první čtená zkouška hry OŠKLIVEC německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Co se stane, když zjistíte, že vám nikdo nikdy neřekl, že jste oškliví? Je možné zachovat si svou vlastní tvář, když si necháte změnit obličej?
více

Činoherní klub vstupuje do nové sezóny s novým uměleckým šéfem a výhledem na čtyři premiéry

Činoherní klub čeká od září nová divadelní sezóna, která slibuje i nové začátky. Role uměleckého šéfa se ujímá Martin Finger, který v divadle působí v hereckém souboru 8 let. Jako umělecký šéf chce navázat na tradici této scény a být v užším kontaktu s diváky. Na sezónu jsou nachystány hned čtyři premiéry, z toho jedna česká a jedna světová – drama Equus Petera …
více