William Shakespeare
MACBETH

připravujeme

Po těžce zaslouženém vítězství se Macbethovi zjeví čarodějnice a předpovědí mu, že brzo bude král. Současného krále má však s lady Macbeth zanedlouho uvítat na svém hradě…

Má počkat na příležitost, nebo je to příležitost, na kterou čeká? Kam až nás může dovést ctižádost a touha po moci? Lze smýt z rukou krev? Odkud se v člověku bere zlo a kde v něm přesně žije?

Tragédie Williama Shakespeara, která je prý prokletá, o tom, jak blízko má dobro ke zlu a hrdina k vrahovi.

Shakespeare a Činoherní klub zdánlivě nejdou moc dohromady. Režisér Ondřej Sokol má pocit, že nyní nazrál čas, aby k tomu setkání došlo.

„MICHAIL ČECHOV, KTERÉHO OBDIVUJU, KDYSI PSAL, ŽE K SHAKESPEAROVI JE POTŘEBA PŘISTUPOVAT ODVÁŽNĚ, ŠKRTAT, A DOKONCE MĚNIT POŘADÍ SCÉN. CHTĚL BYCH BÝT TAKHLE ODVÁŽNÝ, A BUDU SI MUSET POŘÁD KLÁST OTÁZKU, KDE JE HRANICE, KTEROU NESMÍME PŘESTOUPIT. PROSPĚT TOMU AUTOROVI, ABY SE UKÁZAL NOVÝ A NEZVYKLÝ, ALE BYL TO PŘESTO ON. NEPOŠKODIT TU SKOTSKOU HRU, KTERÁ SE, JAK VÍME, UMÍ NA DIVADELNÍKY ROZZLOBIT.“

Vystoupí: Martin Finger, Lucie Žáčková, Viktor Zavadil, Kryštof Bartoš, Vasil Fridrich, Václav Šanda, Dalibor Gondík, Bořek Slezáček, Marta Dancingerová, Sandra Černodrinská, Jana Břežková, Lenka Skopalová a další.

Inscenaci uvedeme v překladu Martina Hilského na začátku března 2022.