Tracy Letts
LINDA VISTA

připravujeme

Wheeler, který se živí opravováním foťáků, i když měl kdysi na víc, se vzpamatovává z těžkého rozchodu. Konečně se rozhoupal a odstěhoval se z dvouletého provizoria garáže své bývalé ženy do bytu v komplexu s bazénem Linda Vista v San Diegu. V lehké panice středního věku se začíná poohlížet po novém vztahu. A zdá se, že mu štěstí přeje – v práci se objevila nová kolegyně, jeho přátelé ho chtějí seznámit s naprosto úžasnou ženskou a v baru narazí na mladičkou sousedku…

Nadějné vyhlídky nenapravitelného mizantropa. Stejně jako když se ve svém novém bytě podívá ve správném úhlu z okna – dokonce vidí oceán.

LINDA VISTA má všechno, co potřebujete: je zábavná, lehká – někdy až tolik ne, sexy. Komedie o úskalích a rozporech středního věku a o tom, že některých věcí a zkušeností, které se vám v životě nahromadily, se prostě nemůžete zbavit, ale budete je muset přijmout.

Tracy Letts je americký herec, dramatik a scenárista. V Evropě se proslavil hrou ZABIJÁK JOE (českou premiéru měla v Činoherním klubu v roce 1996). Za drama SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ získal Pulitzerovu cenu a cenu Tony za nejlepší hru.

Komedii LINDA VISTA napsal v roce 2017. Vznikla tak jak ještě žádná z jeho her: měl prázdnou stránku a začal volně psát a rozvíjet dialog dvou mužů.

„NIKDY JSEM NEMĚL ŽÁDNOU NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRU. VŠECHNY JSOU MÉ PROBLÉMOVÉ DĚTI. ALE TAHLE BY MOHLA BÝT NEJOBLÍBENĚJŠÍ.“

Režiséra a herce Ondřeje Sokola není třeba divákům Činoherního klubu dlouze představovat. Půjde o jeho čtrnáctou režii na této scéně. Svým tématem ho oslovilo několik současných textů; každý z nich měl ale nějaké „ale“. Pak si přečetl hru Tracyho Lettse LINDA VISTA – a byla to láska na první pohled.

Inscenaci LINDA VISTA uvedeme v překladu Jitky Sloupové v dubnu 2021 v české premiéře. Zahrají si v ní Vasil Fridrich, Dalibor Gondík, Sandra Černodrinská, Ondřej Malý, Lucie Žáčková, Markéta Stehlíková.