Tracy Letts
LINDA VISTA

NEJBLIŽŠÍ UVEDENÍ

9. 2. st 19:30

25. 2. pá 19:30

8. 3. út 19:30

10. 3. čt 19:30

"Moje rada zní: dělej to, co uděláš." Komedie o tom, co má v životě cenu?

Wheeler, který se živí opravováním foťáků, i když měl kdysi na víc, se vzpamatovává z těžkého rozchodu. Konečně se rozhoupal a odstěhoval se z dvouletého provizoria garáže své bývalé ženy do bytu v komplexu s bazénem v Linda Vista v San Diegu. V lehké panice středního věku se začíná poohlížet po novém vztahu. A zdá se, že mu štěstí přeje – v práci se objevila nová kolegyně, jeho přátelé ho chtějí seznámit s naprosto úžasnou ženskou a v baru narazí na mladou sousedku…

Nadějné vyhlídky nenapravitelného mizantropa. Stejně jako když se ve svém novém bytě podívá ve správném úhlu z okna – dokonce vidí oceán.

Je opravdu možné začít s čistým štítem, když už jsme v životě pár zásadních voleb udělali? Jakým směrem se vydat?

JULES: JEN SE TĚ SNAŽÍM POVZBUDIT.

WHEELER: JE V TOM CÍTIT TAKOVÝ TO OČEKÁVÁNÍ, JAKO ŽE SE VYKLUBU ZE ZÁMOTKU JAKO KRÁSNEJ MOTÝL. JÁ UMŘU JAKO HOUSENKA.

Komedie pro dospělé, jak LINDA VISTU označuje sám autor, o úskalích a rozporech středního věku a o tom, že některých věcí a zkušeností, které se nám v životě nahromadily, se prostě nemůžeme zbavit, ale budeme je muset přijmout.

WHEELER: ŘEKLA, ŽE JE TO ROZTOMILÝ, ALE PITOMÝ.

MARGARET: TAK TO MÁ NAPŮL PRAVDU.

Tracy Letts je americký herec, dramatik a scenárista. V Evropě se proslavil hrou ZABIJÁK JOE (českou premiéru měla v Činoherním klubu v roce 1996). Za drama SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ získal Pulitzerovu cenu a cenu Tony za nejlepší hru.

Komedii LINDA VISTA napsal v roce 2017. Vznikla tak jak ještě žádná z jeho her: měl prázdnou stránku a začal volně psát a rozvíjet dialog dvou mužů.

„NIKDY JSEM NEMĚL ŽÁDNOU NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRU. VŠECHNY JSOU MÉ PROBLÉMOVÉ DĚTI. ALE TAHLE BY MOHLA BÝT NEJOBLÍBENĚJŠÍ.“

PAUL: KAŽDÁ ŽIVOTNÍ VOLBA TĚ PŘIPRAVUJE O MOŽNOSTI.

Režiséra a herce Ondřeje Sokola není třeba divákům Činoherního klubu představovat. Půjde o jeho čtrnáctou režii na této scéně. Svým tématem ho oslovilo několik současných textů; každý z nich měl ale nějaké „ale“. Pak si přečetl hru Tracyho Lettse LINDA VISTA – a byla to láska na první pohled.

„V PRVNÍ ŘADĚ JE JISTÉ, ŽE MI VELMI KONVENUJE HLAVNÍ HRDINA MÉHO VĚKU A JEHO DĚTINSKÁ SNAHA SKRÝT ZA IRONIÍ A SARKASMEM ZOUFALOU TOUHU ALESPOŇ MINIMÁLNĚ ODHALIT SMYSL ŽIVOTA. ALE NENÍ TO ROZHODNĚ JEN HRA PRO PADESÁTNÍKY. TA HRA MÁ OBROVSKÝ TÉMATICKÝ ZÁBĚR.“

Inscenaci LINDA VISTA uvádíme v překladu Jitky Sloupové v české premiéře.

 

Wheeler
Vasil Fridrich

Paul
Dalibor Gondík

Michael
Ondřej Malý

Anita
Sandra Černodrinská

Margaret
Lucie Žáčková

Jules
Markéta Stehlíková

Minnie
Ha Thanh Špetlíkovápřeklad
Jitka Sloupová

režie
Ondřej Sokol

dramaturgie
Markéta Kočí Machačíková

scéna
Adam Pitra

kostýmy
Katarína Hollá

hudba
Milan Pastyřík

projekce
Jaromír Vondrák

fotografie
Pavel Nesvadba
Ondřej Sokol

 

video „Sen – akvabely“

režie
Ondřej Sokol

kamera
Pavel Nesvadba

střih
Jaromír Vondrák

účinkují
Kateřina Bártová
Jolana Semencová
Dalibor Gondík

Děkujeme

SK Neptun Praha a Plaveckému a sportovnímu areálu Hloubětín.

 

karaoke zpívají
Václav Šanda
Markéta Stehlíková
Lucie Žáčková
Dalibor Gondík

 

speciální maska
David Šesták

Zkoušíme – LINDA VISTA

Zkoušíme – LINDA VISTA

V úterý 23. března proběhla první čtená zkouška hry LINDA VISTA herce, dramatika a spisovatele Tracyho Lettse. Komedie o úskalích a rozporech středního věku a o tom, že některých věcí a zkušeností, které se vám v životě nahromadily, se prostě nemůžete zbavit, ale budete je muset přijmout. V režii Ondřeje Sokola uvidíte Vasila Fridricha, Dalibora Gondíka, Sandru Černodrinskou, Ondřeje Malého, Lucii Žáčkovou, Markétu Stehlíkovou a Ha Thanh …
více
Květnová skládačka

Květnová skládačka

Vážení diváci, umožní-li to vládní opatření, rádi pro Vás v květnu budeme hrát. Ve skládačce na květen najdete měsíční program a informace o připravovaných inscenacích. K Mayenburgovu OŠKLIVCI jsme připojili rozhovor s kameramanem Alešem Němcem, který zaznamenává zkoušky této inscenace.
více
Červnová skládačka

Červnová skládačka

Vážení diváci, ve skládačce na červen si můžete přečíst rozhovor s Martou Dancingerovou, která hraje v inscenaci hry německého autora Mariuse von Mayenburga OŠKLIVEC. O připravované hře amerického dramatika Tracyho Lettse LINDA VISTA hovoří režisér Ondřej Sokol. Dovolí-li vládní opatření otevření divadel, rádi Vás v červnu přivítáme na inscenacích našeho repertoáru i na několika představeních přehlídky amatérského …
více
Zářijová/říjnová skládačka

Zářijová
říjnová skládačka

Pro zobrazení plné verze skládačky klikněte ► zde ◄ Vážení a milí diváci, v první skládačce této sezony najdete vedle programu na oba měsíce pozvání na tři nové inscenace, které bychom rádi představili v podzimních měsících.
více