Noc divadel 19.11. 2022

Noc divadel, která se letos uskuteční 19. listopadu, bude v Činoherním klubu opravdu pestrá. Návštěvníci budou mít exkluzivní možnost vidět zblízka zkoušku nově připravované inscenace BABYBOOM v režii Ondřeje Sokola, která bude mít premiéru 9. prosince a scénické čtení hry HLAVNĚ NEFOTIT, ALE JEDNAT! Připraveny jsou komentované prohlídky zákulisím divadla a pro odvážné zájemce i herecký workshop.

Program Noci divadel 2022 začne už dopoledne. Náhled na zkoušku inscenace BABYBOOM je připraven ve dvou termínech (11:0012:30)a bude trvat hodinu. Diváci utvoří skupinu 20 účastníků, proto je nutná rezervace předem na adrese pokladna@cinoherniklub.cz Vstup je volný.

Dramaturgyně Kateřina Popiolková provede zájemce divadlem i jeho zákulisím, a to ve třech termínech. Sraz ke komentované prohlídce je v 17:00, ve 20:00 a ve 22:00 vždy u pokladny divadla. I u této aktivity je nutná rezervace předem na adrese pokladna@cinoherniklub.cz Vstup je volný.

18:00 na diváky v sále čeká scénické čtení hry HLAVNĚ NEFOTIT, ALE JEDNAT! Těšit se mohou na herce Martina Fingera, Ondřeje Nováka, Martu Dancingerovou, Viktora Zavadila a další pod režijním vedením autorky hry Markéty Kočí Machačíkové. Cena vstupenky na scénické čtení je 100,- Kč, vstupenky je možné koupit na pokladně nebo na našich stránkách zde. Délka cca 70 minut. Pokladna bude v den scénického čtení otevřena od 17:00 do 18:00.

Na začátku všeho je fotka štěněte zanechaného na dešti u jednoho domu, která na zdi jedné Facebookové skupiny vyvolá bouřlivou debatu. Přestože se zprvu zdá jako banální a úsměvná a vypadá to, že se brzy rozpustí v záplavě jiných témat, začne hrozit, že rozhořčení přeroste v něco většího a získá konkrétní podobu…  Je dobré, když se zajímáme o dění okolo nás. Ale je správné vzít spravedlnost do vlastních rukou? Kde leží hranice, které bychom neměli překročit? Můžeme dost dobře porozumět situaci, když o ní máme jen omezené a zkreslené informace? Měli bychom jednat hned, být odvážní – být hrdiny – a nečekat na policii a zákony, když jsme svědky bezpráví?“

V 19:00 proběhne herecký workshop s herečkou Ladou Jelínkovou, členkou souboru Činoherního klubu a pedagožkou herectví na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Workshop na zkušebně divadla potrvá 2 – 2,5 hodiny, je určen pro skupinu maximálně 10 osob a vstup je volný na základě registrace na adrese pokladna@cinoherniklub.cz

Ve 21:00 vypukne před vchodem do divadla v ulici Ve Smečkách 26 zcela unikátní a nová aktivita za účasti herců Činoherního klubu! Je nazvána Pop-up z textů na téma HRDINOVÉ a zapojit se do ní jako autor může každý zájemce! Stačí napsat monolog (do rozsahu 1800 znaků včetně mezer) nebo dialog (maximálně 15 replik pro 2-5 postav) na téma HRDINOVÉ, tedy na téma letošního ročníku Noci divadel. Své texty poslat do 15.11. na email marketa.machacikova@cinoherniklub.cz a 19. 11. ve 21:00 přijít před Činoherní klub… Vstup je volný a bez rezervací.  Z organizačních důvodů tento bod programu bohužel rušíme.

Tématem Noci divadel 2022 jsou HRDINOVÉ. „Letos se připojujeme taky k tématu Noci divadel ve dvou bodech programu. Scénickým čtením hry Hlavně nefotit, ale jednat a pak v pop-upu. Pro něj můžou texty na téma Hrdinové – krátké monology a dialogy – napsat diváci a my z toho pak připravíme s herci výstupy. Je to pro nás experiment. Začne to jako takové imerzivní divadlo na ulici před Činoherním klubem a uvidíme, kam všude nás zavede…,“ láká dramaturgyně Markéta Kočí Machačíková.

 
Noc divadel 19.11. 2022