Pavel Kikinčuk

Pavel Kikinčuk25. 4. čt 19:30

21. 5. út 19:30

Po studiích na JAMU přijal v roce 1983 angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla, kde působil  do roku 1999. V Činoherním klubu poprvé hostoval v roce 1994 v roli Garcina v Sartrově S VYLOUČENÍM VEŘEJNOSTI. Členem Činoherního klubu je od roku 1999. Výborně se představil jako Jørgen Tesman v Ibsenově HEDĚ GABLEROVÉ, Hejtman v Büchnerově VOJCKOVI a Aziz v Koltèsově NÁVRATU DO POUŠTĚ. Vynikl jako majitel realitní kanceláře Fistr ve Štechově DESKOVÉM STATKU, Kolík v PORTUGÁLII, Lugnaci v Goldoniho IMPRESÁRIOVI ZE SMYRNY,  Tělocvikář v Kunderově PTÁKOVINĚ a Wolfgang Clausen v Hauptmannově PŘED ZÁPADEM SLUNCE.

 

Peter Shaffer
EQUUS

Martin Dysart
 

nejbližsí termíny představení

Peter Shaffer: EQUUS

25. 4. čt 19:30

Peter Shaffer
EQUUS

Jak vysvětlit oheň? A jak ho zkrotit? Sugestivní drama o temných zákoutích lidské duše.

režie Martin Čičvák

Čtení na prosinec 2022

Čtení na prosinec 2022

Pro zobrazení plné verze čtení klikněte ► zde ◄
více
Zářijová/říjnová skládačka

Zářijová
říjnová skládačka

Pro zobrazení plné verze skládačky klikněte ► zde ◄ Vážení a milí diváci, v první skládačce této sezony najdete vedle programu na oba měsíce pozvání na tři nové inscenace, které bychom rádi představili v podzimních měsících.
více
Rozhovor s Pavel Kikinčukem – S Dysartem máme něco společného

Rozhovor s Pavel Kikinčukem – S Dysartem máme něco společného

Měl jste z role doktora Dysarta radost? Samozřejmě, že měl. Když jsem ale zjistil, kolik textu se budu muset naučit a vzhledem k tomu, že jsem s přibývajícími léty trochu zpohodlněl, tak se k mé radosti ze zajímavé a skvěle napsané role, přidružil i pocit odpovědnosti. Doktor Dysart se potýká s pochybnostmi ohledně smyslu své práce? Míváte někdy pochybnosti o sobě a své práci? Ano, …
více

Činoherní klub zkouší Shafferovu hru Equus, premiéru chystá v září

Činoherní klub měl naplánováno uvést psychologické drama Petera Shaffera s názvem Equus již v květnu tohoto roku. Koronavirová situace však plány na čas pozastavila a premiéru o pár měsíců posunula. Zkoušky pod režijním vedením Martina Čičváka už ale znovu probíhají, v hlavních rolích se diváci mohou těšit na Pavla Kikinčuka a Ondřeje Rychlého. Premiéra “Činoherák” čeká 24. září 2020.
více