Petr Matoušek
PRODAVAČI SNŮ aneb AŤ ŽIJE HOLLYWOOD

Hořká komedie.

Činoherní klub uvádí:

Divadýlko na dlani / Mladá Boleslav

Režie: Petr Matoušek / Světla, zvuk, video: Lukáš Prokorát /
Hrají: Martin Weiss, Ladislav Nikliček, Jitka Urbanová, Petr Matoušek,
Kateřina Luňáková, Michaela Charvátová, Radek Kotlaba, Simona Matoušková ml.,
Roman Dušek, Miloš Kubík, Tomáš Dlask j.h., Libor Ševců, Kateřina Roscová, Kristýna Licinbergová, Petr Havlík.

Inscenace:

Mluvíme-li o počátcích filmové tvorby, každému jistě vytanou na mysli dobře známá jména – bratři Lumièrové nebo Thomas Alva Edison. A zajisté oprávněně. Stejně jako v bitvách jsou známa především jména generálů a maršálů, a ne obyčejných vojáků, kteří v bitvách cedili krev a nakonec je vybojovali. A tak je to i s filmem. Naše divadelní představení se odehrává právě mezi těmito pěšáky bojujícími své bitvy na samém úsvitu kinematografie.
Ústřední postava, Motl Mendl, je židovský mládenec, který nechodí do templu, ale vyznává vlastní nové náboženství – film. Maurice Motgomery třímá v ruce sošku Oscara za celoživotní přínos filmu a vzpomíná na své kořeny. Motl má všechno před sebou a na nic se neohlíží. Maurice má život skoro za sebou a hrozně rád by se vrátil domů.Maurice Montgomery Václav Hájek.

Soubor

Narodilo jsem se v roce 1998 někdy koncem léta. Jméno mám myslím, jak se patří. Je v něm úplně všechno. Nevěříte? Tak za prvé: jsem docela malé divadlo a tudíž se lehce schovám do dlaně. Dále: na dlani je vepsán celý náš osud, dlaní se dá konejšit, trestat, dlaně jsou mosty kterými se navzájem potkáváme, a navíc dlaněmi se tleská, aplauduje, plácá… A to já mám jako divadlo opravdu nejraději. Tak tedy teď, když se trochu známe, Vás můžu pozvat k sobě na malou návštěvu. Račte dál.

Přehlídka amatérských divadelních souborů se uskutečňuje v roce 2022 za finanční podpory MK ČR.

 


premiéra 10. 9. 2022

přestávka ano